Přechod ze ze základky na střední

7. října 2011 v 18:26 | Kulenka |  Everything
Tohle téma mi vťukla do hlavy moje sestřenka,která šla letos 1.zíří .září na střední a rozhodla jsem se ho napsat,protože na střední půjdu za rok i já. Je to nelehké období se kterým se musí vypořádat-nebo se už vypořádal každý z nás.
UČENÍ
Musíš si uvědomit,že učení na střední bude úplně jiné než na základce a to těžší.Budeš tam mít více hodin,přísnější kantory,kteří Ti jen tak něco neodpustí.Budeš se muset více učit a ne přečíst si to jenom před hodinou.Budeš psát více látky,která bude těžší.Budeš to mír prostě těžší než na základce.
KÁMOŠI-JEČSTLI SE TAK DAJÍ NAZVAT
Když přejdeš na střední, tak potkáš i spoustu nových lidí,mezi kterýma si najdeš i své kamarády a bohužel i své nepřátele. To k novému kolektivu patří. Je jasné,že když budeš furt ta,která se hádá,je hysterická(taková sem já) a která musí mít vždycky středem pozornosti a poslední slovo,ta,která se bude ulejvat a dělat záškoláku jenom proto,aby byla COOL,tak s takovouhle u spolužáků nezaboduješ. Zkus být radši milá,otevřená,vtipná a usměvavá dívčina, která každému s ochotou pomůže-ale nemusí to být samozřejmě každý.
KANTOŘI
Hm..tak to bude tvrdý oříšek.Většina ,,dětí",kteří jdou na střední si myslí,že to bude s nimi stejné jako na základce.Ale OMYL! Kantoři jsou zde přísnější-někdy i starší :D a rozhodně tě nebudou brát jako malé dítě. Nemysli si, že projdeš střední jako pírko-že se nebudeš muset učit-právě naopak!Budeš a to pořádně! Takže si před nimi nehraj na krále/lovnu světa,která všechno zná,všechno ví a nic se učit nemusí. J
Je zajímavé,že tohle píši zrovna já,protože většina holek mi stejně napíše,že jsem na psaních těchto textů ještě malá,ale každý má právo psát si co chce a kam chce a píšu to,co si myslím,že se tak budu chovat já,sestřenka a i spousta jiných lidí,kteří na střední půjdouJ. Takže nahoďte úsměvy a hurá do školy poznávat nové lidi a věci! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama