Listopad 2011

Drahými dárky si člověka nepřivlastníš

28. listopadu 2011 v 19:30 | Kulenka3 |  Everything
Blíží se Vánoce a co bych to byla za blogerku, kdybych o nich neměla aspoň jediný článek. Když se tak nad němi zamyslím-jde vížně každému o tu atmosféru nebo to jenom říkají, aby nebyly na hloupé, že se těší na dárky..? Ne nejsou hloupé, přiznám se, těším se na dárky, ale taktéž na tu atmosféru. Nečekám, že dostanu nějaké drahé dárky, ale já jsem byla, jsem a vždycky budu ráda i za jediný malý dárek, ať je klidně i vyrobený! Někteří lidi si asi myslí, že čím víc dárků dostanou, tím více jsou oblíbení a nebo čím dražší dárek někomu koupí, tím více si ho přivlastní, ale tohle je jen puhý omyl! Když já vybírám dárky, jak už kamarádům tak rodině, hledím na tom, aby z toho měl dotyčný radost. Já osobně si myslím, že je lepší dárek vlastnoručně a s láskou vyrobit, než za něj utrácet v obchodě majlant a co když se mu ještě nebude líbit, že..Dárků, které můžeš vyrobit je opravdu mnoho a jeho výroba a věci, které na ně potřebuješ taky nestojí mnoho(až na vyjímky). Kdyby mi kamarádka nebo kdokoliv jiný dal dárek v podobě náramku, naušnic, řetízku, krabičky nebo obrázku, tak budu nesmírně šťastná už jenom proto, že si s tím dala práci! Avšak dárky vypadající draze, drahé být nemusejí. Já a sestra jsme minulý rok dávali třídní učitelce balení kořenek( 4ks ) z Ikei,které stáli kolem 60kč, což se mi nezdá mnoho.
A na závěr, já se držím hesla-Drahými dárky si nikoho nepřivlastníš. Ikdyž- s prominutím-debila ano.

Lidi! Vzpamatujte se!

27. listopadu 2011 v 20:34 | Kulenka3 |  Everything
Tímto článkem bych se ráda zamířila na web krasna.cz, na autorky a ,,komentátorky"... Je to web, kam píšou vybrané blogerky, které vybírá redakce. Když se podívám a přečtu si pár článků a že některé čtu, tak některé jsou dobré, a některé naopak. Jelikož i já, jsem tam měla už pár článků, tak sam vím, jaké to je, když Vám tam někdo napíše nevkusné názory. Ano, je to jejich názor, nevadí mi to, nehroutím se z toho, ale mě jde o to, jakým způsobem to ony píší! Oni píší, jakoby uměli psát ze všechnejlépe, že oni jsou ty, které mají jedničky z češtiny a že ony jsou ty, které ví všechno a blá blá blá. Proč o tom píšu? Protože ony napíší, že je to stupidní blog, že pochybují o jeho redakci a že články jsou hrozné, ale tak ať si tam sami něco napíší a pak nadávaj! Když je to srupidní web, proč tam teda chodí..? Je pravda, že třeba články Michaely Vančurové nejsou vždy ok, ale je to všech věc, co si a kam píše a redakce ví, co má vydat a co ne! Bože! Některý lid jsou vážně ubohý, hloupý a bůhí kdví co ještě! Jo, patřím mezi ně, noaco!

..A zase jsem o krok blíž k občance

23. listopadu 2011 v 18:40 | Kulenka |  Diary
Ach, ano. Je 23.11.2011 a já jsem zase o rok starší. Jsem o krok blíže k občance, k dospělosti, popíjení alkoholu, volení prezidenta, ale k tomu mi ještě zbývají 4 roky, k občance pouhý rok. Proč musíme stárnout? Pro musíme zapomínat na staré vzpomínky? Proč nejde čas vrátit zpátky?! PROČ? Aby se dal čas vrátit zpátky, bych někdy přála a věřte mi nebo ne, docela často..Každý den myslím na to, co bylo včera a co bude zítra.. Budu žít, nebo ne? Ví to někdo? NE! Proč je život tak krutý? Proč musíme slavit každý rok ty pitomé narozeniny, které nás dělají staršími?! Někdy bych si přala, být ještě malé dítě, které nic neřeší, nic o životě neví a nic ho nezajímá, nemá žádné starosti a nemusí se o sebe starat. Zítra ráno se probudím a v mé hlavě bude znít tato věta- ACHJO, TO UŽ MI JE 14? odpovím si sama sobě: ANO, BOHUŽEL..Achjo..:(

Barevné rifle-pokračování

21. listopadu 2011 v 19:22 | Kulenka |  Style
Když jsem psala článek "Barevné rifle" tak jsem ještě netušila, že bude mít pokračování a že k nim přidám rifle červené.
Tyto rifle jsem dostal včera k narozeninám, které budu mít za pár dní, jelikož jsem si je už chtěla vzít :D Miluju barevné rifle, takže tyto nesměli v mém šatníku chybět a jsem za ně nesmírně ráda-miluju je! Pro informaci-sehnala jse je v Takku za nějakých 497kč , ale byly slevy, tak jsem si na ně dala 40%-dobrý ne? Ale nebývají tam pořád..jednou za X měsíců.
Jsou krásně výrazné, žádné vybledlé ani tmavé barvy, prostě takové, jaké jsem si je přála. Akorát s mojí postavou byl trochu problém, jelikož mi jsou trošku delší, ale jinak OK. Takže Vám tady přidávám i jednu fotku, takže doufám, že se Vám to bude líbit:)

Šátky

16. listopadu 2011 v 19:06 | Kulenka |  Style
Vím, většinou sem píši to, co se mi líbí a mé názory, ale nechci být ta, která píše to, co viděla někde na netu. Tenhle článek bude věnovaný právě šátků, které jsou velmi praktické. Je pravda, že všechno má svá PRO a PROTI a výjimkou nejsou ani šátky. Dokáží nás zahřát u krku, můžeme si je dát pře pusu, když jedeme na kole, ale jsou is skvělým doplňkem k dobře zvolenému outfitu. Pokud si ho ale vezmeš k nečemu, kčemu se to absolutně nehodí, tak budeš vypadat-ehm, s dovolení jak debil. Já osobně mám šátky ráda a ráda je nosím, ale jenom v létě, protože šátky se mi hodí pouze k jednomu tričku :( A na zimu mám šály, ale hlavně jde o to, že to nemám k čemu nosit..
tady Vám nabídnu pár ukázek šátkuů, snad se budou líbit :)

Rybí cop

15. listopadu 2011 v 19:21 | Kulenka |  Everything
Nevím, zda Vám to bude připadat směšné, že tady mám o něm článek, že ho všichni znajít, ale není tomu tak. Určitě je známí, ale myslím si, že ne natolik, aby ho znali všechny dívky. Protoe jsem se rozhodla že Vám o tom napíši článek+foto, jak se mi ,,povedl" :D Takže Vám nejdřív napíši-aspoň se o to pokusim, jak se to dělá + fotky-ale ty z entu, protože jsem neměla jak yvfotit jak se to dělá, protože byste to stejně nechápali.

Vezmete si velký pramen-jakobyste chtěli dělat normální cop a rozdělíte ho na 2 díly.Prameny držte každý zvlášť v každé ruce. Z druhýho pramene si z vrchu vezměte jeden pramínek a dejte ho dospod toho druhého. Teď udělejte to samé z druhého pramene. Až dojdete nakonec, zafixujte cop gumičkou.
Věřím, že jste to z mého popisu moc nepochopili, tak přidávám ještě obrázek :D

Můj výsledek
Jak to má vypadat:

Proč jsem si založila blog!?

14. listopadu 2011 v 19:09 | Kulenka |  Everything
Tento blog jsem si zakládala někdy v červnu roku 2011. Když jsem si ho zakládala, tak jsem doufala, že bude mít aspoň 3 raidelný návštěvníky a příznivce a jestli se mi to vyplnilo? Nevím... Nezakládala jsem si ho proto, abych byla slavná, pubeťačky mě milovali a byla slvaná, ale kvůli tomu, protože mě baví psaní článku, básniček a ráda radím ostatním. Řekněme, že jsem to viděla jako dobrou cestu, kde bych se mohla podělit s ostatními o to, jak píši, co prožívám a co mě baví a taky proto, že jsem se nudila..
Myslila jsem si, že to někdo bude číst, ale... Asi by si někdo mysllil, že čtu blogy ráda, ale právě naopak-nečtu. Čtu akorát mé dobré kamarádky, protože se mi hrozně líbí a je na něm co číst! Není jako každý ostatní-ona tam má své nápady, své fotky a má tam..prostě to, co má na dobrém blogu být! Ale zpátky ke mně. Mě prostě nebaví blogy číst, proč? Protože na každem blogu je to samé..
Je parvda, že název je trochu stupidiní a zní jako ,,happy trotl", ale to, že se tak jmenuje vzniklo z toho, že mám tričko s želvou a spolužák a kámoška si ze mě začali dělat srandu, že jsem želva a mě se to začalo líbit, tak jsem si dala takový název. Nejdříve jsem ho měla v CZ názvu, ale k němu jsem zapoměla heslo..za nějakou dobu sjem to chtěla znovu-veselazelva- ale ono to nešlo, tak jsem byla naštvaná a dala ,,happyturtle" a až po nějaké době jsem zase zjistila, že ten s tou ,,veselou želvou" byl můj :DD
Už uplynula nějaká doba, změnila několik desingů, snad se zlepšila ve psaní a opustila mě už i myšlenka, že by tenhle blog mohl někdo číst.
Píše se rok 2011, den 14., měsíc listopad, hodin 19 a minut 8 a já píšu tuhle větu a doufám, že k nečemu bylo si tenhle blog zakládat, protže jsem uvažovala o jeho zrušení.
Děkuju těm, kteří se na můj blog aspoň kouknou..:)

Chybí Ti tu článek? Napiš mi!

12. listopadu 2011 v 17:09 | Kulenka |  Everything
Chybí Ti tu nějaký článek a ráda by jsi ho zde na mém blogu uvítala? Napiš mi ho! Pokud to bude v mích silách a mích možnostech, ráda ho udělám! Piš sem→→ kulenka3@gmail.com ←←. Těším se na Vaše nápady!

Nadpis-neznámý

12. listopadu 2011 v 17:05 | Kulenka |  Everything
Neznámý? Ano, neznámý. Proč? Zatím ani nevím o čem bude, ale budu psát to, co mi zrovna letí hlavou. Líbí se mi takovýhle styl psaní-piš bez přemýšlení, ale správně. Líbí se básně bez konců a bez řádků, které se nerýmují, proto je tak píšu. A proč vlastně píšu? No vidíte, na to jsem zatím doteď nepřišla, ani jsem nad tím nepřemýšlela-je pravda, že se v článcích můžu vypsat, někdy píšu ani nevím co a ani nevím proč, ale baví mě to a vím, že v každém článku se skrývá láska, kterou je článek napsán.

Každý večer, každý den, každé ráno a noc přemýšlím o tom, kdo vlastně jsem. Jsem jenom bezmocný člověk, který ve světě nic nezmůže. S časem a tím,co jsem udělala nebo udělám nic nezmůžu, bohužel. Pořád se hledám a kdy se najdu, ví jen bůh stojící nademnou.

Jak už všichni víme, je podzim a listopad. Podzim nemám moc ráda, ikdyž jsem se v něm narodila, protože mě nebaví ustavičně hrabat listí. Nebaví mě to, protože je to na nic, stejně to za chvíli spadá znova!

Co je slovo ,,nemožné", co jsou věty ,,Jsem bezmocná", ,,Jsem na nic",..Není to nic, čemu bychom měli věřit. Je zbytečné si tyto věty pokládat, protože sami moc dobře víme, že někde v hloubi duše je ,,něco", co nám říká: Já to zvládnu, já an to mám! Dělej!, ale mi si to nedokážeme připustit.

Nikdy není nic tak hrozné, jak to vypadá.
Neříkej, že to nejde-všechno jde , když se chce.
Neříkej, že to nejde-vždycky se najde někdo, kdo to udělá.

The Doors

10. listopadu 2011 v 20:07 | Kulenka
Tak jsem se zase po dooost dlouhé době rozhodla, že napíši něco k hudbě. Tentokrát to bude o The Doors. Není to žádná novodobá kapela, ba naopak-je to kepal z minulého století, kterou neposlouchají jen naši dědové a taínci. Tento článek z velké části nebude z mé hlavy, protože toho o nic vim-vlastně vůbec nic, ale je to pro Vás, abyste přišli i na jiné kapely než jsou Tokio hotel a Green day. Doufám že sa bude páčit. ( píšu slovensky protože sa mi to líbí :D )

The Doors IPA (z anglického The Doors of Perception, doslova dveře vnímání, překládáno jako Brány vnímání byla americká rocková skupina založená v roce 1965 v Los Angeles. Patřila k významným skupinám zejména šedesátých let minulého století. Zakládajícími členy The Doors byli hráč na klávesové nástroje Ray Manzarek a zpěvák Jim Morrison, časem se ke kapele přidali kytarista Robby Krieger a bubeník John Densmore.

Počátky skupiny sahají do léta roku 1965, kdy se na kalifornské pláži Venice Beach setkali zakládající členové skupiny Jim Morrison a Ray Manzarek, kteří se znali již z dob studií na University of California. Poté, co Morrison zarecitoval Manzarekovi svou báseň "Moonlight Drive", Manzarek navrhl, že by mohli založit kapelu, načež Morrison souhlasil.

Manzarek byl od roku 1962 členem skupiny Rick & the Ravens, kde hrál na klávesy a zpíval. Dalšími členy této kapely byli Manzarekovi dva bratři Rick a Jim, takže Ray Manzarek a Jim Morrison nejdříve zkoušeli s nimi. Krátce nato, co začali spolu zkoušet, se Manzarek v losangeleském meditačním centru Mahariši Maheš Jógiho seznámil s bubeníkem Johnem Densmorem, kterému nabídl účast v kapele a Densmore tuto nabídku přijal. V září roku 1965 pak nově sestavená skupina využila volného času, který měli Rick & the Ravens v malém vydavatelství Aura a nahrála šest písní, které se tak staly první nahrávkou The Doors. Všech šest písní se pak objevilo na albu The Doors: Box Set z roku 1997. Demo bylo vydáno na třech gramofonových deskách, se kterými členové kapely obcházeli různá hudební vydavatelství, až se jim podařilo podepsat smlouvu s vydavatelstvím Columbia.

Robby Krieger na koncertě v Londýně v roce 2007

Když kapelu opustili bratři Raye Manzareka, začali se zbylí členové skupiny poohlížet po novém členu. Tím se stal kytarista Robby Krieger, který býval společně s Densmorem členem kapely Psychedelic Rangers. Skupina se pak pojmenovala The Doors podle knihy Aldouse Huxleyho Brány vnímání (v originále The Doors of Perception). Fráze "doors of perception" je však v Huxleyově knize použita v souvislosti s citací Williama Blakea. Skupina byla dost odlišná od tehdejších rockových skupin, jelikož neměla basového kytaristu. Manzarek však došel k závěru, že jeho klávesy Fender Rhodes basspiano, které měl již z dřívější doby, dokážou zvuk basové kytary zastoupit, takže basového kytaristy už nebylo potřeba.

V průběhu roku 1966 The Doors dále zkoušeli a začali koncertovat na různých místech. Stále angažmá nejdříve získali v losangeleském klubu s názvem London Fog. V létě se kapele podařilo stát se domovskou kapelou prestižního klubu Whisky a Go Go, odkud však byli po několika měsících vyhozeni poté, co na pódiu zahráli píseň "The End". Skladba totiž zahrnovala dramatické Morrisonovo recitování včetně veršů "Otče? / Ano synu? / Chci tě zabít. / Matko Tebe chci ojet."

Styl hudby The Doors je značně specifický a vykazuje prvky různých hudebních žánrů jako je blues-rock, psychedelický rock, acid rock i hard rock. Podle Raye Manzareka byli The Doors ovlivněni jazzovými a bluesovými hudebníky jako byli Muddy Waters, John Lee Hooker, John Coltrane či Miles Davis. Další vlivy na The Doors měly anglické kapely The Beatles a The Rolling Stones, dále umělci jako Little Richard, Chuck Berry i Elvis Presley. Z klasiků měli na The Doors vliv např. Igor Fjodorovič Stravinskij či Claude Debussy. Sám Morrison byl ovlivněn např. hudbou Boba Dylana či Rolling Stones, z literátů pak Aldousem Huxleym, William Blakem či Jackem Kerouacem

Nedlouho po událostech v Miami se The Doors začali věnovat práci na novém albu. Bylo vydáno v červnu roku 1969 pod názvem Soft Parade a vyšly k němu singly "Touch Me" (na kterém se podílel hostující saxofonista Curtis Amy), "Wishful Sinful", "Runnin' Blue" a "Tell All the People". Album se však nesetkalo s velkým ohlasem, oproti předchozím albům The Doors bylo Soft Parade zatím asi nejslabší. Asi polovinu skladeb z alba napsal Morrison, zbylé písně pak Krieger. Někdy v této době Morrison prodělal sérii rozhovorů s Jerrym Hopkinsem, které byly poté otištěny v časopisu Rolling Stone a z nichž pak Hopkins čerpal pro své knihy o The Doors Nikdo to tu nepřežije a Ještěrčí král.
http://www.youtube.com/watch?v=PECk9A-07Pw
http://cs.wikipedia.org/wiki/The_Doors