Leden 2012

Retro

22. ledna 2012 v 18:31 | Kulenka |  Style
Jelikož jsem už dlouhou dobu nenapsala nic do "Móda:)" , tak jsem se rozhodla, že ho napíši právě dneska. Mám hodně ráda retro styl-hlavně v módě, tak mě napadlo udělat o tom kratičký článek a přidat pár fotek.
Retro styl mi přijde originální, zajímavý, krásný, inspirativní..Proč? Tento styl je podle mě hodně zabíraný na jednoduchost a kreativnost. jde zde hlavně o proužky, puntíky a jednobarevné střihy, o šaty doplňované většinou čelenkou.
Je to styl, který má řadu jednoduchých nebo naopak složitějších střihů, barev, potisků hodící se ke každé příležitosti. Myslím si, že jestliže vlastníte "retro kousky" neměli byste je vyhazovat, ba naopak-vytáhněte je provětrat hezky na vzduch!


Čas

9. ledna 2012 v 19:11 | Kulenka |  Everything
Poté, co jsem zhlédla film "In time"(mimochodem úžasný film-doporučuji!) jsem si položila-nebo spíše mě napadla otázka-Co je to čas? Ubíhá nebo ne? Ubíhá, protože my chceme a určili jsme si to nebo to mohlo být jinak? Bude to jako v tom filmu, že budeme mít v rukách zabudované hodiny, které nám odpočítavají čas a až nastane 25 let, tak zemřeme? Bude se platit časem za jídlo, auta..za všechno? Když si ho nedobijem, zemřeme? Ano, otázek je spousta, je jich stále víc a víc, ale jen na málokteré si dokážeme odpovědět.
"ČAS"-to slovo je mocné..Můžeme si pod ním představit tolik věcí-hodiny,biologické hodiny, stárnutí, tik tak a nebo prostě přemýšlet o tom, co to slovo znamená..
Chtěla jsem si vybrat jedno téma okolo času a rozepsat se o tom, ale jak jsem o tom přemýšlela, nejde to. Takže jsem chtěla napsat o tomhle dlouhý článek, ale nějak mi to nevyšlo :D Tak aspoň přidávám odkaz na ten film :)

Barvy, barvy, barvičky..

2. ledna 2012 v 16:38 | Kulenka; Eliška |  Lady
Není to tak dávno-řekněmě 2-3 dny, co mi Eliška (už jsem tu o ní jednou psala) poslala fotku na které má své návrhy. Tentokrát to nejsou její oči, ale nehty. Ona na to má opravdu talent. Říkám si-takovýhle člověk, co to umí ještě žije? Všude už jsou totiž nějaké nálepky a všelijaké vychytávky-a ano, žije. Tady je živý důkaz. Na ty fotky jsem se za chvíli zadívala zase, potom zase a azse. Pořád mi nedalo spát, jak to ona mohla dokázat! Já když udělám jednu čáru, tak ji mám křivou a ona dokáže tohle! Tak tady máte tu slibovanou fotku :) Snad se Vám bude líbit tak, jako mně :)