Únor 2012

Zkažené dětství, aneb zlo jménem facebook

22. února 2012 v 17:56 | Kulenka |  Everything
(Nejen) Dnes jsem přemýšlela o tom, na co, o čem a k čemu facebook vlastně slouží. A myslíte si, že jsem na něco přišla? Ano, přišla. Přišla jsem na takovou spoustu věcí, že jsem se sama divila. Vůbec nechápu, proč jsem si facebook vůbec kdy zakládala, ano, to jsem ještě nevěděla, jak velké zlo to je.
Facebook-už jem to slovo zní tak, že je to nějaká sociální síť, kde komunikujeme s ostatními lidmi, ať už přáteli nebo lidmi, které neznáme a nebo s lidmi, kteří se za někoho vydávají (tzv. FAKE profil).Už jen to slovo nás povzbuzuje se na tu stránku kouknout-co se za ní skrývá, k čemu je, jací tam jsou lidi...A jasně, každý to udělá. Teda aspoň většina.
Hmm...jak mocná tato stránka je! Když si vezmete, že to zkoušel jeden student z (myslim) vysoké školy jako nějaký pokus, který teďka využívá celý svět a že je na této stránce přes 3,2 milionů uživatelů měsíčně.N a konci roku 2008 měl těch uživatelů něco okolo 150 000, myslím si, že je to celkem dost velký skok a...Vemte si jen to, kolik uživatelů on musí mít, když je na světě okolo 7miliard lidí! A to zdaleka není ani z blízka přesné číslo!

..facebook je kravina, nesnáším ho, nechápu, jak na něj můžu chodit..Ach, bože, kolik těchto vět jsem už u každého

Co by se stalo, kdyby...

15. února 2012 v 18:58 | Kulenka |  Weekly topic
Asi jsem nějaká divná, nebo cosi, ale tuhle otázku si pokládám pořád- "Co by se stalo, KDYBY..." "Co by se stalo, kdybych se nenarodila; neudělala tohle; neřekla tamto; myslela a pak mluvila, kdybych byla zticha nebo kdybych se ozvala...." Říkám si tolik vět začínajících tímhle spojením, že už ani nevím které.
Toto spojení nás dovádí k tomu myslet, myslet si, co by bylo, kdyby...Mohlo by to být stejné a nebo úplně ale úplně jiné a nebo by to nemuselo být vůbec. Nutí nás, abychom jsme se na chíli zastavili a popřemýšleli o tom, nutí nás to omývat pořád dokola, dokud na to nepřijdem, ale na to, "coby kdyby" nepřijdem nikdy! Ani kdybychom chtěli.
Vždycky, když nad něčím přemýšlím, napadá mě tolik věcí, ale když o tom chci psát, tak to najednou vyprchá, tak je to i s tímto tématem. Štve mě to.
Když nad tímhle přemýšlím-jakože teď zrovna ano-Vždycky skončím u toho "Co by se stalo, kdybych se nenarodila?" Dál už nejdu. Vždycky skončím u tohohlenctoho. Nevím proč, ale nepustí mě to dál-jakoby tam byla brána, která má kód, na který ne a ne přijít.

Fobie

6. února 2012 v 17:32 | Kulenka |  Everything
O tomtu tématu jsem se rozhodla hovořit z toho vůvodu, jelikož KAŽDÝ z nás má nějaké fobie, nebo alespoň má z něčeho veliký strach nebo se toho bojí. Někteří lidé se o tom bojí hovořit, protože si myslí, že je to něco, za co je se stydět, za co se jim ostatní můžou smát, a že je to nějaký druh "postižení"...Nevím, zda jsem jedna z mála, ale já si tohle nemyslím!
Podle mě je fobie, z čehokoli, úplně normální věc, za kterou se nemá nikdo co stydět. Patří to k našemu životu, jako k našemu životu patří láska a nenávist.Není to nic neobvyklého.
Každý má fobii z něčeho jiného-ať už jsou to ty častější(z pavouků, výšek, hádů, myší, uzavřených prostorů, tmy...) nebo ty neovyklé(z můžu, žen, Romů, cizinců, jídla,důchů, polykání...), je to něco, čeho se on bojí a je to pro něho těžké potlačit, protože, řekněte sami-kdybyste měli fobii z pavouků-nechali byste si ho dát do pusy a dělat jakože nic? Nemyslím si, ani Vy ne.
Já sama mám fobii ze tmy-achlubofie( ne úplně foii, ale nemám ji ráda), z uzavřených prostorů- klaustrofobie, ze samoty-eremofobie, z udušení, z výšek-akrofobie,, ze smrti-thanatofobie, za pavouků-arachnofobie(ale překonávám ji!) a asi z mnoho dalších, jen o nich nevím. A stydím se za to? NE!Vůbec! Ráda o tom mluvím, protože je to naprosto normální.
Ti, kteří se Vám smějí za to, že máte z něčeho fobii/e, jsou tupci. Nemají se Vám co smát, protže i oni mají taky nějaké, ale protože se za ně stydí, smějí se Vám. Nic si z nich nedělejte, hoďte to za hlavu a jděte s úsměvem dál.


Zeptala jsem se pár dívek, z čeho mají fobii a jestli se za ni stydí a proč.Tady jsou odpovědi:

Tereza,14: Mám fobie z klaunů a hadů a nestydím se za to. Nesnášim ty zmalovaný potvory! A hadi? Fůj jsou to slizký hnusný zvířata, prostě fuj.

Veronika,15:B rouci a pavouci, jsou děsivý, hlavně ty klepítka a nožičky. Nestydím se za to, myslím, že je to úplně normální, každej se přece něčeho bojí.

Aneta,15: Bojím se tmy, pavouků a motýlů.Prostě je to hnusné. Nestydím se za to.