Fobie

6. února 2012 v 17:32 | Kulenka |  Everything
O tomtu tématu jsem se rozhodla hovořit z toho vůvodu, jelikož KAŽDÝ z nás má nějaké fobie, nebo alespoň má z něčeho veliký strach nebo se toho bojí. Někteří lidé se o tom bojí hovořit, protože si myslí, že je to něco, za co je se stydět, za co se jim ostatní můžou smát, a že je to nějaký druh "postižení"...Nevím, zda jsem jedna z mála, ale já si tohle nemyslím!
Podle mě je fobie, z čehokoli, úplně normální věc, za kterou se nemá nikdo co stydět. Patří to k našemu životu, jako k našemu životu patří láska a nenávist.Není to nic neobvyklého.
Každý má fobii z něčeho jiného-ať už jsou to ty častější(z pavouků, výšek, hádů, myší, uzavřených prostorů, tmy...) nebo ty neovyklé(z můžu, žen, Romů, cizinců, jídla,důchů, polykání...), je to něco, čeho se on bojí a je to pro něho těžké potlačit, protože, řekněte sami-kdybyste měli fobii z pavouků-nechali byste si ho dát do pusy a dělat jakože nic? Nemyslím si, ani Vy ne.
Já sama mám fobii ze tmy-achlubofie( ne úplně foii, ale nemám ji ráda), z uzavřených prostorů- klaustrofobie, ze samoty-eremofobie, z udušení, z výšek-akrofobie,, ze smrti-thanatofobie, za pavouků-arachnofobie(ale překonávám ji!) a asi z mnoho dalších, jen o nich nevím. A stydím se za to? NE!Vůbec! Ráda o tom mluvím, protože je to naprosto normální.
Ti, kteří se Vám smějí za to, že máte z něčeho fobii/e, jsou tupci. Nemají se Vám co smát, protže i oni mají taky nějaké, ale protože se za ně stydí, smějí se Vám. Nic si z nich nedělejte, hoďte to za hlavu a jděte s úsměvem dál.


Zeptala jsem se pár dívek, z čeho mají fobii a jestli se za ni stydí a proč.Tady jsou odpovědi:

Tereza,14: Mám fobie z klaunů a hadů a nestydím se za to. Nesnášim ty zmalovaný potvory! A hadi? Fůj jsou to slizký hnusný zvířata, prostě fuj.

Veronika,15:B rouci a pavouci, jsou děsivý, hlavně ty klepítka a nožičky. Nestydím se za to, myslím, že je to úplně normální, každej se přece něčeho bojí.

Aneta,15: Bojím se tmy, pavouků a motýlů.Prostě je to hnusné. Nestydím se za to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama