Zkažené dětství, aneb zlo jménem facebook

22. února 2012 v 17:56 | Kulenka |  Everything
(Nejen) Dnes jsem přemýšlela o tom, na co, o čem a k čemu facebook vlastně slouží. A myslíte si, že jsem na něco přišla? Ano, přišla. Přišla jsem na takovou spoustu věcí, že jsem se sama divila. Vůbec nechápu, proč jsem si facebook vůbec kdy zakládala, ano, to jsem ještě nevěděla, jak velké zlo to je.
Facebook-už jem to slovo zní tak, že je to nějaká sociální síť, kde komunikujeme s ostatními lidmi, ať už přáteli nebo lidmi, které neznáme a nebo s lidmi, kteří se za někoho vydávají (tzv. FAKE profil).Už jen to slovo nás povzbuzuje se na tu stránku kouknout-co se za ní skrývá, k čemu je, jací tam jsou lidi...A jasně, každý to udělá. Teda aspoň většina.
Hmm...jak mocná tato stránka je! Když si vezmete, že to zkoušel jeden student z (myslim) vysoké školy jako nějaký pokus, který teďka využívá celý svět a že je na této stránce přes 3,2 milionů uživatelů měsíčně.N a konci roku 2008 měl těch uživatelů něco okolo 150 000, myslím si, že je to celkem dost velký skok a...Vemte si jen to, kolik uživatelů on musí mít, když je na světě okolo 7miliard lidí! A to zdaleka není ani z blízka přesné číslo!

..facebook je kravina, nesnáším ho, nechápu, jak na něj můžu chodit..Ach, bože, kolik těchto vět jsem už u každého

slyšela a musím se přiznat, i já to říkám/la. Je to závislácká komunikativní sociální stránka, na které někdo dokáže "viset" i strašně moc hodin. Díky němu skoro nechodíme ven, díky němu nečteme knížky, díky němu máme špatné známky ve škole, díky němu jsme otravní...teď si nejspíš řeknete, že myslím všechny lidi, kteří ho mají, ale nemyslím. Myslím jen ty VÁŽNĚ DOST závislý lidi, kteří kvůli němu nedělají vážně vůbec, ale vůbec NIC. Nechápu to. Někteří dokonce díky němu nemají žádné kámoše-no, řekněte sami-chtěli byste kámoše, který věčně vysedává u pc, má špatné známky, nic nedělá a pořád se jen cpe u pc a když od něj něco potřebujete, tak Váš pošle do..? Já tedy ne.
Další důvod, kvůli kterému nemám facebook ráda a a tak důvod, proč jsem se rozhodla, že už na něj nebudu skoro chodit(jen mrknu a odejdu) je, škola-sice nepatřím mezi ty, kteří by díky němu měli špatné známky, zameškávali nebo nedělali DÚ, ale prostě...Když jsem ho neměla, víc jsem četla knížky-neříkám, že teď ne, ale míň si toho pamatuju. Pamatuju si toho i míň celkově-když něco někomu chci, hned to zapomenu a třeba si ani nevzpomenu! A není to jenom facebookem,ale celým internetem. Celý internet je zlo. Bolí nás z něj oči(kazí nám je), hlava, nemyslíme na nic jinéno.
I já jsem ta, která byla na facebooku závislá-ale ne zas tolik. Když jsem odešla na večeři, musela jsem být rychle najezená, protože jsem sem strašně chtěla jít a kecat s kámošema. Byla jsem nedočkavá, kdy už si konečně ten pc zapnu. Ale to už je pryč. Řekla jsem si A UŽ DOST! Já jsem strašná! Takhle nesmím žít! Musím se víc učit, číst a dělat něco jiného než jen pořád sedět u toho zatraceného počítače! Tohle jsem si řekla právě dneska :-D Sice se sem, tam na ten facebook kouknu, ale že bych dneska nějak na něj měla náladu? Ne. Vůbec. Už mě znechucuje. Ach, bože.

Jsem ráda za to, že jsem si konečně po tak dlouhé době uvědomila, co je to zač. Dyť u něj sedím každý den aspoň 4 hodiny! Tohle není možný! A kolik těch hodin to musí být tak za 2-3 roky!:O Jsem znechucena sama sebou, protože absolutně nechápu, jak jsem to mohla vydržet! A teď je jen na Vás, zda si budete dětství a pubertu kazit nějaký podělaný facebookem, který Vám za nic nestojí. Je jen na Vás, jak budete žít, ale já zvolila tuhle cestu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 zuza zuza | 3. března 2012 v 17:26 | Reagovat

Se slzami člověk ukáže,že neví co dál. Pošli tuto zprávu 15 lidem a až budeš hotový/á, stiskni F6. Osoba která je do tebe zamilovaná se ukáže na monitoru v písmenkách!Je to šokující,ale funguje to

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama