Červen 2012

Pochybnosti, které zůstanou.

29. června 2012 v 19:40 | Kulenka |  Diary
Každoroční tradicí naší školy je, že předposlední den školy připraví 9. třída několik hnusných jídel, které 8. třída (My) musíme sníst, na konci nás čeká pasování na deváťáka a koruna. Jinak tomu nebylo ani letos. Už dlouhou dobu většina naší třídy nadávala, co to budeme jíst za hnusny, že se z toho pozvrací atd. Ale nakonec to tak hrozné nebylo. Ráno jsem se vzbudila s pocitem, že se ze mě stane deváťačka, že budu nejstarším žákem ve škole, budu mít víc povinností než v předchozích ročnících a že tenhle "obřad" nějak přežiji. Přišla jsem do školy. už jsem se ani
nepřezouvala, protože se mi nechtělo a nemělo to cenu. přišla do třídy, chvíli si povídala s holkama, nastal hodina. Ne osudná, ale mnohem horší. Sundávali jsme obaly asi ze 150 sešitů, kze kterých jsme poté vytrhávali stránky, protože se naší třídní hodili. Tohle jsme dělali asi 2 hodiny. Když druhá hodina skončila, začala se ve třídě šířit nervozita. Ona událost už se blížila. Nedočkavě, abychom jsme to už měli za sebou, jsme přešlapovali z místa na

Voxel-Hitmaker

28. června 2012 v 19:09 | Kulenka
Je to sotva pár minut, co jsem narazila na tuhle chytlavou písničku. Tento zpěvák už mě jednu hitovku, která se šířila Českem jako dělová koule, jmenovala se "V síti". Tato nová chytlavá písnička s názvem "Hitmaker" se může zdát jako strašná písnička, ale pro mě je úžasná a chytlavá. už při prvním poslechu jsem si klepala nohou...každému si líbí něco jiného, ale ode mě dostává Voxel za tento song +1!

Vlastní krátké video

25. června 2012 v 19:48 | Kulenka |  Everything
CHceš si udělat vlastní krátké video? takové, jako má někdo na fb, ale ty nevíš kde si ho vyrobit? Nezoufej! Stránku máš přímo pod nosem!

Nevíš písničku? Midomi Ti pomůže!

25. června 2012 v 18:52 | Kulenka |  Everything
určitě každému z ná se stalo, že jsme znali text písničky, ale nemohli jsme si vzpomenout na název. Proto je tu midomi. Není to sice žádná novinka, ale spousta lidí o této stránce nevědí, Zazpívej kousek a hned budeš vědět, co to je za písničku. Ale pozor! Musíš zpívat přesná slova a aspoň tak, aby se to co nejvíce podobalo melodii, jinak ti to nanajde!

Twiggy-dívka, jenž změnila modeling

25. června 2012 v 18:37 | Kulenka |  Lady
Leslie Hornbyová alias Twiggy byla vůbec první supermodelka na světě. Svoji kariéru odstartovala již v 16 letech v 60.letech 19.st. Do modelingu vstoupila, aby ho změnila.Byla to anorektička, vzor a i dol můžu i žen. Právě ona odstartovala módu až na kost vyhublých modelek trpící anorexií. Když vylétla vzhůru jako kometa, odborníci jí dávali několik týdnů či měsíců, ti nejoptimističtější dokonce rok. Všem vytřela zrak. Po čtyřech letech, kdy pobláznila planetu, řekla předváděcím molům sbohem. Ne z důvodu, že by už nemohla, ale protože chtěla. už se na molu nechtěla dále vyskytovat Trpěla velmi silnou anorexií, kterou nakonec zvládla.
Do té měly všechny modelky dlouhé vlasy, ale od té doby, kdy se objevila ona, tomu byl konec. twiggy měla krátké vlasy. Měla je asi jediná v této branži.
Nedávno Leslie oslavila své 60 jubileum a i když byla sama dříve anorektička, dnes proti anorexii bojuje. Nechce, aby se anorxie šířila a dívky si díky ní mysleli, že jsou krásné.

Udělej si: Roláda s jahodovou šlehačkou

23. června 2012 v 20:08 | Kulenka |  Everything
Ingredience:
6 vajec
120g cukru krupice
25g kakaa
2 kelímky smetany ke šlehání (šlehačka)
200-300g jahod

Vejce s cukrem ušleháme ručním šlehačem. Postupně do směsy přidáváme kakao a zlehka zamícháme. Nalijeme na plech vyložený pečicím papírem a pečeme při 180 C asi 15 minut. Vytáhneme z trouby a necháme chvíli zchladnout, pak překlopíme na utěrku a srolujeme do rolády. Smetanu ušleháme dotuha, přidáme na malé kousky nakrájené jahody, roládu rozmotáme, zbavíme papíru, potřeme šlehačkou, opět smotáme a necháme vychladnout. -Fotka není moje, omlouvám se, ale nemám k dispozici fotoaparát.

THe Hives: Lex Hives

22. června 2012 v 16:20 | Kulenka
Je to nedávno, co švédská kapela, jménem The Hives vydala své několikáte album pod názvem LEX HIVES. Když jsem uslyšela 2 písničky-Go right ahead a Wait a minute, naprosto mě uchvátily. Každá byla tak jiná, dávala mi energii, pocit výjimečnosti, ale přitom to na mě působilo, že ty písničky složili na začátku své kariéry. Zároveň toto album ale není tak výpravné, jako byla alba před ním. Tohle album se mi prostě jednoznačně líbí! Tahle kapela hraje hlavně garage rock, takže to je spíš energie než nějaká "klidová zóna"...Tohle je názor "odborníka": http://metalopolis.net/art_reviews.asp?id=6371Stáhni si: PhotoFiltre-ZDARMA

18. června 2012 v 20:52 | Kulenka |  Everything
Chtěla jsem si ho stáhnout, ale vždycky jsem to měla nějak placené. tenhle odkaz nám dala ředitelka na výukový web školy, tak jsem si ho stáhla. Tak Vám ho sem dávám, kdyby někdo měl zájem si ho stáhnout.
http://www.edownload.cz/sw/photofiltre/

Krásný letní den..

16. června 2012 v 22:15 | Kulenka |  Diary
Už od včerejška jsem věděla, že ven dneska nepůjdu, protože kámoškám se nechtělo a že budu celou sobotu (i neděli) trčet doma. Byla jsem celkem sklamaná, že nejdu ven, protože ven skoro vůbec nechodím-není s kým- a protože mě to doma nebaví. Chci být někde pryč s kámošema...no, ale s jakýma, když skoro žádný nemám -_- , povídat si s něma a být taková, jaká jsem, ale většinou, když jsem s kámoškama, jsem jiná. Skoro pořád se před něma směju, říkám divné věci, ksichtím se, ale ve skutečnosti taková nejsem.. Těžko říct, proč se tak chovám. Ale zpátky k tématu.

Barvy a vzory letošního léta

12. června 2012 v 21:23 | Kulenka |  Style
Blíží se prázdniny, léto...Ano, o létu a podobných ptákovinách jsem tu už měla spoustu článků, ale v tomto bych se ráda zaměřila na barvy a vzory, které by údajně letos měli "letět".
Jak už jste si asi sami jistě všimly, letos by měli být v kurzu hlavně květinové vzory a syté, nebo naopak jen lehké a jemné barvy. Květinový potisk pro mě znamená hlavně ženskost, půvab, roztomilost a v některých případech i rebélii. Já sama si myslím, že není zdaleka jednoduché-ani nesmírně těžké-tento vzor nosit. Zkombinovat ho, popř. doplnit doplňky je složité, protože jeden špatný krok a jste v háji. Hlavně tento vzor kombinujte s barvou, která je obsažena ve vzoru.
Jak už jsem psala, patří letos sem i syté nebo naopak jemné barvy. Co se jemných barev týče jsou to např. krémová