Červenec 2012

David Bowie

29. července 2012 v 20:58 | Kulenka
David Bowie . Britský zpěvák alternativní rockové scény , vlastním jménem David Robert Hayward-Jones . Je považován za průkopníka nových hudebních trendů . Nic o něm nevím , ale chtěla jsem sem o něm něco napsat z toho důvodu , že mi přijde , že byl v hudební kariéře celkem důležitý a překvapilo mě , že ho poslouchali hlavně drogově závislí lidé . Takže Vám tady zkopíruji to , co píší na wiipedii .
Svoji hudební dráhu začal jako saxofonista ve školní kapele. Jedna školní rvačka pro něj skončila operací oka, od té doby má poškozenou zornici. Po odchodu ze střední školy pracoval jako výtvarník, hrál a nahrával s několika skupinami, ale bez úspěchu. Protože se jeho jméno pletlo s Davy Jonesem ze skupiny Monkees, změnil si ho na David Bowie. Jako sólový zpěvák nahrál sérii milostných písniček, která vyšla pod názvem The Word of David Bowie. Pak na krátko nechal hudby a věnoval se buddhismu. Tou dobou účinkoval v pantomimě, což ovlivnilo jeho pozdější zájem o divadlo. V roce 1969 založil vBeckhamu umělecký workshop. V témže roce nahrál písničku Space Oddity, která měla překvapivě úspěch. Následovalo stejnojmenné album.
No , moc zásadního tam o něm není , takže kdo chce , ať si to přečte sám →
http://cs.wikipedia.org/wiki/David_Bowie

"Měsíc"

28. července 2012 v 21:56 | Kulenka |  Weekly topic
Měsíc-luna nebo 30-31 dní ? Vzpomínám , přemýšlím , v jednu chvíli mě toho napadá tolik a další , jako by mi tu hlavu někdo vygumoval . Asi to bude bolením hlavy ..
Abych pravdu řekla , pro mě má luna a měsíc kalendáři související význam .. Nevím proč , ale když se zadívám na měsíc na nebi , když je úplněk , vzpomenu si , o jsem za poslední měsíc prožila . obzvlášť tenhle měsíc , v červenci . Už zase nevím , co psát . Jsem smutná , ale zároveń šťastná . Navíc už sem pletu i to , co sem nepatří . Je to smutné . Tento měsíc bylo počasí půl na půl.. Když bylo strašné teplo , nadávala jsem , že chcípnu a když hnusně , tak že nemůžu jít ven..Ale v teple jsem se naštěstí ochlazovala v bazénu .Teď si píšu s kamarádkou , se kterou jsem se měsíc neviděla , prý jsem se změnila . Zajímalo by mě , co je na tom pravdy .
Ubýhá měsíc za měsícem a my jsme šímdál tím víc starší a zkušenější . Uběhne jeden měsíc a dalších 9 zbývá do konce školního roku.. Co sem sakra pletu školu , když jsou prázdniny ? Ne , fakt mi není nejlíp .. Asi zkončím a napíšu až někdy , až budu mít náladu..až mi bude líp .

Digitální fotoaparát BENQ AE 100

21. července 2012 v 16:00 | Kulenka |  Everything
Tento fotoaparát jsme si pořídili se sestrou , protože můj se mi rozbil a tento se nám líbil . Má hezký desing a funkce také . Tento fotoaparát obsahuje širokou škálu režimu záběrů . Na 14 Mpx a 5x wide optické zoom dělá dost kvalitní fotky a makro fotky také nejsou špatné . Když mi ho sestra poprvé ukázala na internetové stránce , říkala jsem si , že za 1500Kč bude nic moc , fotky nebudou kvalitní a bude divný . Když přišel , taky se mi moc nezdál , ale po prvních foceních se mi vážně líbí . Nemám s ním žádné problémy . Nemá moc tlačítek a ovládání taky není složité . Jsem spokojená .


Info , které Vás zajímá

20. července 2012 v 20:17 | Kulenka |  Everything
Poslední dobou je to počasí vážně strašné . Jednou je tak a jednou tak , kdo se v tom má vyznat ? Ráno se probudíte , kouknete ven a říkáte si , že by dneska mohlo být hezky , ale ejhle , ono není . Jenže to , jak odpoledne bude nemůžete vědět , proto je tady informační stránka idnes.cz , která to převážně ví . Je celkem přesná . Avšak tato stránka není jenom o počasí . Je i o tom , co se děje kolem nás , tudíž ze světa . Je tam něco z kultury , kuluristiky , ekonomika , bydlení .. a počasí . Pokud chcete zjistit počasí , kliknete na "aktuální srážky" a tam to máte.. je tam i aktuální animace , jak se déšť , sníh nebo vítr pohybuje .

http://www.idnes.cz/

Takhle tedy ne .

18. července 2012 v 21:03 | Kulenka |  Diary
Je to nejspíš nedávno , co jsem psala do rubriky "Diary" , ale rozhodla jsem se , že do ní napíšu zas . Vlastně ani nevím co psát..asi jsem se rozhodla pro metodu co v mysli , to v článku..Nevím, zda je to dobrý nápad . Když se chvílema ohlížím za 2 a půl týdny prázdnin , tak si říkám , že se toho stalo neskutečně moc .. Všechny ty věci se staly lidem kolem mě v průběhu jejich života..Mě se staly za 2 týdny . Ne nadarmo se říká "Všechno přijde , když to nejmíň čekáš" , ale když to přijde , tak je to nezvladatelná vlna emocí , která se prostě nedá zvládnout .. Už toho na mě bylo moc a zkošela jsem i , jestli se říznu..Ano , jsem blbá . za tu chvíli se najdou věci , na které nezapomenu , ale najdu se i takové , na které nejsem zrovna moc dvakrát hrdá..Inu , každý z nás má něco , na co by chtěl nejlépe zapomenout a nebo udělat něco , aby se ty věci vůbec nestaly ..Chvílema kroutím hlavou a říkám si , na co jsem si vůbec hrála a co jsem si o sobě myslela..No co už , stalo se .

" Mám svůj sen "

13. července 2012 v 21:07 | Kulenka |  Weekly topic
Skoro každý den slýchávám ve své hlavě "Tohle je tvůj sen".. Říkávám si , že si ho musím splnit , že si za tím musím jít..a co myslíte- jdu za ním ? Ne . Zůstanu v klidu na místě , jako by se nic nedělo a nic jsem nechtěla . Pravda , za asi 2 snama jsem už šla , ale jenom chvilku..pak mě ta nabušenost a nadšenost z toho , že si to pořídím , skoro přešla . Teď si řeknu-jo , hrát na elektrickou kytaru by bylo super , nebo-jo , chtěla bych jezdit na snowboardu , ale že už bych si na něj zase začala šetřit , to ne .
"Mám svůj sen"..Mám svůj sen si koupit luxusního bavoráka , mám svůj sen se dostat na vysokou školu , mám svůj sen dostat se tam a tam , koupit si to a to..Napadne vůbec při tom , že to může být bráno tak , že v noci ten dotyčný spal a něco se mu zdálo ? Ano , je to blbost , nikoho to nenapadne :D Každého napadne mít vlastní sen..něco , za čím si jde , něco , čeho chce dosánout . Může to být cokoliv - od zasazení prvního stromku do stromové aleje , až po vybudování své kariéry , který by měla být hodně vysoko (např. vedoucí nějaké slušně vydělávající firmy) až třeba po otevření vlastního obchodu , restaurace nebo po vybudování šťastné milující se rodiny v rodinném domku ..
Každý má své sny , které někdo ví a nebo ne . Každý má své sny , za kterými si jde a nebo ne..To , co můžeš udělat dnes , neodkládej na zítra . Zítra totiž může být pozdě .
Ano , vím , tenhle "článek" je úplně o ničem ..
"Sni svůj sen"

Zacvič si : Jóga

11. července 2012 v 17:11
Co je jóga-říká wikipedie-Cestou jógy je možné překonat nepravé ego (ahankára). Toto falešné ego zastírá pohled na pravou podstatu bytí a činí nás nešťastnými, neboť se upínáme na dočasnou hmotnou existenci v podobě našeho hmotného těla a hmotného světa, které jsou zdroji utrpení (duhkha). Podle filosofie jógy je pravou podstatou života věčné bytí (sat), vědomí (čit) a blaho (ánanda). S touto podstatou se jogín na konci své cesty trvale ztotožní, což se nazývá osvícení nebo osvobození (mókša). Povaha tohoto ztotožnění je v různých školách jógy (daršany) různě definována .
Jógu se hodlám vyzkoušet už nějaký ten pátek u sebe v pokoji , ale až teď jsem se odhodlala ji uskutečnit . Vždycky mě zajímalo , jak každý říkal , že mu to pomáhá najít u sebe rovnováhu a že mu to pomáhá k tomu , aby se lépe soustředil , zda je to pravda nebo lež . Jóga je vlastně jakýsi druh něčeho , jak posílit jak psychikou , tak fyzickou část svého těla . Já se rozhodla pro psychickou .
Před chvílí jsm vyzkoušela první cvik zvaný "Asána lotusový květ" a už vím , že nikdy nebudu cvičit jógu v kraťasech:D Měla bych mít i jakousi podložku , ale ta mi nějak nechybí .. Na cvičení jógy bste měli být klidní a měli byste mít klid i kolem sebe .
Cílem jógy je :
Poskytnout lidem prostředky k tomu, aby dosáhli ve svém životě rovnováhy a spokojenosti na mentální, fyzické, citové a duchovní úrovni.
Dát lidem sílu, aby se stali zdrojem a hybnou silou pro dosažení rovnováhy a sjednocení ve svých rodinách a celé společnosti.
Překonat kulturní a společenské bariéry a vytvořit mezinárodní síť vzájemné podpory.
Podněcovat pomocí ekologicky odpovědného životního stylu respekt vůči životnímu prostředí a Zemi.
Podporovat umění a rozvoj kultury.
Poskytovat nástroje a praktická řešení pro překonání běžných problémů společnosti díky pochopení stavu bezmyšlenkového vědomí.-
Já se snažím provozovat jógu zatím podle této stránky - http://ocviceni.fitweb.cz/joga-cviky-2-a65.html

Ušij si: Šaty

9. července 2012 v 20:39 | Kulenka |  Lady
Je to už delší dobu , co jsem na toto video narazila . Narazila jsem na něj při hodině šití a podívala jsem se na něj ještě nejmíň 3x. Proč ? Ty šaty , co jsem na něj viděla , mě uchvátily . Strašně se mi líbí a už delší dobu mám nutkání , že bych si je chtěla ušít , ale ještě jsem se k tomu neodhodlala . Nemám látku a vůbec nevím , jak by to se šicím strojem po němcích šlo Smějící se Šaty se mohou zdát jako těžké na ušití , ale kdo s tím má nějaké zkušenosti , tak pro něj to bude hračka . Někomu tyhle šaty můžou přijít jako pro lehkou děvu , někomu jako hezké elegantní a společenské .
Líbí se Vám ?

"Móda" na každém kroku

9. července 2012 v 19:43 | Kulenka |  Style
Už je to nějaký ten pátek , co se na pultech obchodů objevilo oblečení s americkou vlajkou , roztrhanými džinami nebo brýle stylu wayfarer . V tu chvíli tohle oblečení měl málokdo , bylo málokde a kdž ho někdo neměl , připadal si jako "něco míň"-neříkám všichni a byl to opravdu styl .
Jak plynul čas , plyne i móda . během uplynulých pár týdnů se z módy stala "odrhovačka" , kterou má každá druhá holka . Kam se podíváš , tam americká vlajka - rifle , trička , mikiny , legíny , každý má tytéž brýle ... Už je to hnus . Každý říká , jak má vlastní styl a jak je originální , přitom se každý druhý člověk obléká úplně stejně . Každý si myslí , jak je orginální a jak nemá vlastní styl . Omyl . Já nevím , proč to tu píšu..Asi z toho důvodu , že už mi tohle vadí .

Covery

8. července 2012 v 19:17 | Kulenka
Poslední dobou mě zase nenapadají žádná témata na články..Jeden čas mám témat až do aleluja a někdy vůbec a proto píšu nějaké krátké "články" .. Nedávno mě zase začali bavit covery od známých zpěváků . Tentokrát jsem se zaměřila na zpěvačku Adele . Tato zpěvačka má úžasný hlas , který "prodává" do svých písniček , které hodně lidí přezpívává .. Párkrát už jsem narazila na takové covery , nad kterýma zůstal rozum stát , protže by mě nikdy nenapadlo , že bude písnička "Rolling in the deep" hrána jako rocková verzce nebo jako soubor nebo tak něco ...
Ráda bych se pozastavila nad covery písničky " Somebody that I used to know" od "Gotye" . Tyto verze jsou nádherné. Ráda bych se s Vámi o tyto covery podělila , tady jsou !
Nápady na články? piště do KOMENTÁŘŮ!